Farma wiatrowa Łęki Dukielskie

Farma wiatrowa Łęki Dukielskie składa się z 5 elektrowni wiatrowych o mocy ok. 2 MW, o mocy elektrycznej łącznej 10 MW. Turbiny wiatrowe firmy REpower mają średnicę wirnika wynoszącą 92,5 m, a wysokość zamontowanych wież sięga 100 m. Roczna produkcja energii przez park wiatrowy szacowana jest na ponad 20 000 MWh.  W czerwcu 2009 r. odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia farmy wiatrowej.

Lokalizacja

Wieś Łęki Dukielskie (województwo podkarpackie, powiat krośnieński, gmina Dukla) leży na wysokości 319 m. n.p.m, w rejonie Przełęczy Dukielskiej pośród lasów i wzgórz krainy Dołów Jasielsko-Sanockich na pograniczu Płaskowyżu Kobylan i Garbów Iwonicza.

O wyborze lokalizacji zdecydowały przede wszystkim warunki wiatrowe. Park wiatrowy znajduje się na pagórkowatym terenie, jest otwarty właściwie ze wszystkich stron, a szczególnie z kierunku południowego, południowo-zachodniego i zachodniego.

Teren ma przeznaczenie rolnicze, jest niezabudowany. Położenie Łęk Dukielskich i ukształtowanie terenu sprawia, iż rejon ten ma idealne warunki wietrzności, przez co jest właściwym miejscem do budowy farmy wiatrowej.

Charakterystyka turbin wiatrowych

Farma wiatrowa Łęki Dukielskie składa się z 5 elektrowni wiatrowych o mocy ok. 2 MW, o mocy elektrycznej łącznej 10 MW. Roczna produkcja energii przez park wiatrowy szacowana jest na ponad 20 000 MWh.

Filmy


Żródła :

Zdjęcia:
Opis za:

Użytkownicy wpisywali także: